Celta sa igračem više potopila Žutu podmornicu za opstanak u La Ligi

U utakmici 34. kola španske La Lige Celta Vigo je na svom terenu savladala ekipu Villarreala 3:2 i tako poboljšala situaciju za opstanak u najvišem rangu takmičenja.

Na Estadio de Balaidosu nogometaši Celte su u zanimljivoj utakmici ostvarili pobjedu i upisali tri ključna boda za opstanak.

Prvi su poveli gosti u 12. minuti golom Alberta Morena, ali su pet minuta kasnije zbog nesprentnog starta Comesana ostali sa igračem manje. To su domaći iskoristili te su već u prvom poluvremenu došli do preokreta. Prvo je pogodio Iago Aspas u 22. minuti, da bi rezultat na 2:1 postavio Larsen pogotkom u 39. minuti.

U drugom poluvremenu gosti su nakon nekoliko izmjena krenuli agresivnije prema golu domaći. U 65. minuti su iskoristili nespretnost odbrane Celte, te je Goncalo Guedes pogodio za izjednačenje. Ipak, domaći su došli do trijumfa golom Anastasiosa Douvikasa u 82. minuti. Grk je pogodio za konačnih 3:2.

Ovom pobjedom Celta se domogla 15. pozicije sa 34 osvojena boda, osam više od zone ispadanja. Villareal je ostao na devetom mjestu sa 45 bodova, sedam manje od Betisa i sedmog mjesta koje vodi u Konferencijsku ligu.