Borac iskoristio igrača više i slavio domaću pobjedu

Posljednja utakmica 30. kola WWin Premijer lige igra se u Banja Luci, gdje je domaćin Borac dočekao GOŠK. Domaćin je od samog starta susreta imao igrača više i tu prednost je iskoristio te slavio sa 3:1.

Rani crveni karton za goste

Ovaj susret donio je okršaj ekipe koja se bori za titulu prvaka, ali i desetkovane ekipe koja se grčevito bori za opstanak i svaki osvojeni bod im je zlata vrijedan. No, početak susreta je za goste bio kao iz najgore noćne more, posuđeni igrač Borca, Filip Račić, je već u trećem minutu susreta morao u svlačionicu. Glavni sudija susreta Dražen Marić je direktan crveni karton pokazao Račiću i tako goste ostavio sa deset igrača na terenu. Ikić je dobio žuti karton kod gostiju na klupi za rezervne igrače, a domaćin je bezuspješno pokušavao iskoristiti igrača više u prvoj polovini prvog dijela.

Igrao se 28. minut kada su gosti prvi put priprijetili, nakon jedne kontre napadač GOŠK-a Hasukić je šutirao sa distance, ali njegov udarac nije mnogo zabrinuo golmana domaćih. Borac je pokušavao pronaći rješenje za dobro postavljenu odbranu i raspoloženog Vasilja. U svom naumu domaći igrači uspjeli su doći u samom finišu prvog poluvremena, Jakov Blagaić je natrčao na ostavljenu loptu Lukića i ‘zakucao’ je u mrežu gostiju.

Rani gol za dvostruku prednost domaćih, ali rezervista vratio nadu gostima

Četiri izmjene viđene su na početku drugog poluvremena, gosti su izvršili tri izmjene Čoko, Harambašić i Marasović su ušli umjest Musulina, Radenovića i Šiška , a domaćin jednu, Subić je zamijenio Jokića.

Početak drugog poluvremena donio je dobru igru domaćina, koju je materijalizovao Jovo Lukić atraktivnim pogotkom petom. Asistenciju je upisao ove sezone odlični Vuković. Radost domaćih nije trajala pretjerano dugo, rezervista Čoko je u 57. minuti vratio kakvu takvu nadu gostima golom za 2:1. Zbog rasprave sa domaćim navijačima, sudac Marić je dao žuti karton Čoki. Zbog povrede je na nosilima teren u Banja Luci napustio strijelac vodećeg gola, Blagaić. Umjesto njega u igru je ušao iskusni Vranješ, a Damir Hrelja je zamijenio Envera Kulašina.

Sumnjiva nedozvoljena pozicija, gol Hrelje za povećanje prednosti

Subić je pogriješio, a gosti su imali mat poziciju za poravnanje rezultata, no pomoćnih Dražena Marića je podigao zastavicu i signalizirao nedozvoljenu poziciju što je izazvalo revolt kod gostujućih igrača na terenu, ali i kod onih na klupi za rezervne igrače pa je tako Haris Balavac postao treći igrač GOŠK-a koji je na klupi dobio žuti karton. Novi žuti karton kod GOŠK-a dobio je Miličević pa je tako domaćin u 70. minuti imao šest žutih i jedan crveni karton. Rezervista domaćih, Hrelja u 76. minuti postiže svoj treći gol u ovoj sezoni. Odlično se Hrelja namjestio na svoju lijevu nogu i preciznim prizemnim udarcem donio prednost Borcu od 3:1.

Mateo Ramljak je zamijenio Miličevića u redovima gostiju te pokušaju da gosti iz Gabele u finišu susreta izbjegnu poraz. Mijenjao je i strateg domaćih, za zadnjih deset minuta igre na teren su ušli Fićović i Makarić, a igru su napustili Lukić i Nišić. Do kraja utakmice nije bilo značajnijih prilika niti promjena rezultata.

Borac je nakon 22. pobjede u ovoj sezoni ponovo došao na plus četiri u odnosu na Zrinjski, a GOŠK je nakon 14. ovosezonskog poraza ostao na devetoj poziciji sa pet bodova više od Tuzla Citya. U narednom kolu Borac upravo gostuje kod Tuzla Citya, a prije toga će igrati prvi finalni susret Kupa BiH protiv Zrinjskog. GOŠK u narednom kolu WWin lige BiH na domaćem terenu dočekuje Zrinjski.

WWin liga BiH, 30. kolo
FK Borac – NK GOŠK 3:1 (J. Blagaić 45’, J. Lukić 54’, D. Hrelja 77’ / G. Čoko 57’)