Atalanta pobijedila Romu u direktnom okršaju za mjesto koje vodi u Ligu prvaka

Dvije italijanske ekipe koje su ove sedmice igrale polufinale Evropske lige susrele su se i u 36. kolu Serie A. Domaćin je na kraju slavio rezultatom 2:1.

Domaćin, Atalanta, je pobjedom nad Marseilleom osigurao plasman u finale Evropske lige dok su gosti iz Rima u nevjerovatnoj utakmici igranoj u Leverkusenu ipak eliminsani i svoju šansu za igranje Lige prvaka naredne sezone morat će tražiti kroz prvenstvo.

Upravo je Atalanta glavni konkurent Romi za petu poziciju koja osigurava plasman u Ligu prvaka, a prije početka obje ekipe su imale po 60 bodova s tim da rimska ekipa ima jednu utakmicu više.

Belgijanac, Charles De Ketelaere je i večeras bio sjajan u dresu Atalante pa je tako sa dva gola u razmaku od samo dvije minute doveo domaćina u vodstvo od 2:0, asistencije su upisali Koopmeiners i Scamacca. Terenska inicijativa domaćina se nastavila i u drugom poluvremenu, ali gosti sa bijele tačke uspijevaju smanjiti zaostatak, Lorenzo Pellegrini je pogodio za 2:1.

Pobjedom je Atalanta stigla na plus tri u odnosu na večerašnjeg protivnika i na minus četiri uz utakmicu manje u odnosu na Bolognu i Juventus. Roma je nakon poraza na šestoj poziciji sa bodom prednosti od gradskog rivala. U narednom kolu, Atalanta za koju ni danas zbog povrede nije nastupio Saed Kolašinac igrat će protiv Leccea, a do ligaškog susreta, ekipa iz Bergama ima za odigrati finale Coppa Italia protiv Juventusa koje je na rasporedu u srijedu 15. maja. Roma će u narednom kolu ugostiti Genou i pokušati prekinuti niz bez pobjede.

Nešto ranije danas Lazio je savladao Empoli, Genoa je bila bolja od Sassuola, Torino je u gostima savladao Veronu, a Juventus i Salernitana su podijelili bodove.