Zrinjski na poluvremenu ima ubjedljivu prednost protiv Zvijezde 09

U okviru 25. kola WWin lige Bosne i Hercegovine u posljednjem susretu sastali su se Zrinjski i Zvijezda 09. Na poluvremenu rezultat je 3:0 u korist Zrinjskog.

U 3. minuti prva ozbiljna prilika za domaću ekipu Jelovac je izašao sa svog gola, Bilbija je probao da ga lobuje, ali nije dobro šutirao, lopta je otišla pored gola.

Zrinjski dolazi do ranog vodstva u 8. minuti nakon što je Kiš iz kornera ubacio loptu sjajno se snašao Ćuže koji iz voleja postiže gol.

U 13. minuti novi gol za Zrinjski strijelac je ponovo Ćuže, iskoristio je loptu koju mu je posalo Hrvoje Barišić, loptu je jako blizu linije izbio jedan od igrača Zvijezde, ali pomoćni sudija je signalizirao da je lopta cijelim obimom prešla liniju.

Kiš se u 21. minuti našao u novoj prilici, uposlio ga je Bradarić, a on nakon što je stvorio sebi priliku za šut loptu udara visoko iznad gola.

U nastavku nije bilo previše uzbuđenja, a aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je igru držao pod svojom palicom.

U 36. minuti ekipa iz Mostara postavlja već visoku prednost, ovog puta u strijelce se upisuje Nemanja Bilbija najbolji strijelac Wwin ige Bosne i Hercegovine i u ovoj sezoni, ali i u historiji.

40. minuta nam donosi novu prliku za Zrinjski u kojoj se našao Ćuže koji šutira preko gola.

Tako je prvo poluvrijeme završeno visokom prednošču Zrinjskog od 3:0.