Vlado Jagodić: Večeras smo primili gol kao mala djeca, a protiv Želje smo nesretno izgubili

FK Sloga Meridian je na gostovanju u Banja Luci upisala treći uzastopni ligaški poraz. Ovog puta bolji od Sloge bio je Borac koji je slavio rezultatom 1:0.

Nakon novog, trećeg poraza u nizu, trener Sloge, Vlado Jagodić je rekao: “Mislim da je ova mnogobrojna publika koja je došla bodriti Borac imala šta vidjeti na ovoj utakmic. Neoprezni smo bili u prvih deset minuta i toga sam se najviše plašio. Sve najave iz suprotnog tabora bile su da će pokušati u prvih 15-30 minuta zagospodariti terenom i postići gol na što sam i upozoravao. Primili smo gol k’o mala djeca kada nam se zadnji vezni ušetao u šesnaesterac. U ovakvoj utakmici u kojoj nijanse mogu odlučivati, takav detalj i presudi. Čestitam ja Borcu i kolegi Vinku te im želim sve najbolje u ostatku prvenstva. Prilika je bilo na obje strane, a Borac je u ovom trenutku opravdano na toj poziciji na kojoj jeste. Mi se okrećemo novim izazovima, nemamo vremena razmišljati o ovoj utakmici jer za tri dana igramo novu utakmicu pa opet za tri dana još jednu. Nemam šta zamjeriti igračima izuzev te neopreznosti. Želim Borcu sve najbolje u nastavku sezone, a mi se okrećemo dalje, dvomeč sa Zrinjskim u šest dana, mislim da sam sve rekao.” O neefikasnosti njegove ekipe, Jagodić je rekao: “Vidić nam je nenadoknadiv, a to što smo trenutno bez realizacije me ne brine, jer mislim da ćemo proraditi kada to bude najpotrebnije. Protiv Željezničara smo nesretno izgubili utakmicu, izgubili jednog igrača i promašili penal i onda je sve otišlo naopako, sada se moramo iz ovog izvući. Na početku smo imali seriju od četiri bez realizacije, ali smo onda napravili seriju od šest dobrih utakmica. Od početka sam govorio da trebamo ići korak po korak. Ne dozvoljavam da neko najuspješniju sezonu u historiji kluba proglasi neuspješnom, u polufinalu smo Kupa Republike Srpske u polufinalu smo Kupa Bosna i Hercegovine i konstantno smo u top pet ekipa u ligi.”