Euroliga: Olympiakos nakon produžetaka došao do pobjede, Partizan siguran u Beogradu

U okviru 34. kola Eurolige odigrana su četiri meča. Olympiacos je pred svojim navijačima slavio protiv Fenerbahčea rezultatom 84:81. Prva četvrtina bila je izjednačena, završivši s rezultatom 19:19. U drugoj četvrtini domaći košarkaši su bili nešto bolji i stekli su prednost od četiri poena. Utakmica je ostala izjednačena u trećoj i četvrtoj četvrtini, a pobjednik je određen tek nakon produžetaka. Najefikasniji igrač susreta bio je sjajni Canaan s 27 poena, uz Hayesa koji je postigao 21 poen, te McKissica i Wilbekina sa po 12 poena.

Partizan je pred punom Stark Arenom savladao Valenciju rezultatom 79:66. Gostujući igrači su bolje ušli u utakmicu i nakon prvih deset minuta imali su prednost od šest poena. Međutim, od druge četvrtine domaći su igrači preuzeli kontrolu i zadržali vodstvo do kraja utakmice. Najefikasniji igrači utakmice bili su Naunnally sa 19 poena, Ojeleye sa 17 i Smith sa 15 poena.

Olympiakos – Fenerbahče 84:81

Partizan – Valencia 79:66

Virtus Bologna – Baskonia 91:95

Lyon – Bacelona 76:72