(VIDEO) Sjajni Edin Višća predvodio Trabzonspor do pobjede u polufinalu kupa

U okviru polufinala Kupa Turske odigrana je spektakularna utakmica na Papar Parku. Trabzonspor je ugostio Karagumruk, a utakmica je završena rezultatom 3:2.

Trabzonspor je ostvario drugu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima, dok su gosti nakon prekida crnog niza doživjeli poraz pred revanš susret. Nekadašnji reprezentativac Edin Višća doveo je svoju ekipu u vodstvo u 15. minuti utakmice, iskoristivši asistenciju Fountasa i postigavši gol za 1:0.

Vodstvo Trabzonspora trajalo je sve do 22. minute, kada je Mendes izjednačio na 1:1. U 41. minuti utakmice, Denswil je postigao gol na asistenciju Mendya, postavivši konačan rezultat prvog poluvremena (2:1). Vrijedi istaći da su domaći igrači igrali s igračem manje od 45. minute, kada je dvadesetjednogodišnji napadač dobio direktan crveni karton.

U drugom poluvremenu, na scenu ponovno stupa Edin Višća, koji je uposlio Fountasa, a ovaj je postigao gol za 3:1 u 49. minuti.

Konačan rezultat utakmice postavio je Paoletti, koji je postigao pogodak za 3:2. Revanš susret igra se 8.5.2024. godine.