“Derby della Mole” završen bez pobjednika

Torino i Juventus su odigrali 209. oficijelni gradski derbi koji na kraju okončan neriješenim ishodom i bez golova prvi put nakon 16 godina.

Domaćin je u ovaj susret ušao kao devetoplasirana ekipa prvenstva, a gosti su prije početka susreta bili na trećem mjestu Serie A. U posljednjem derbiju, Juventus je slavio na domaćem terenu rezultatom 2:0.

Prvi su upravo i zaprijetili gosti, Vlahović je već u sedmoj minuti bio u dobroj prilici, ali je pogodio samo stativu gola Torina. Nedugo zatim prijetio je i Locatelli, ali je njegov udarac otišao preko gola. Vlahović je još jednom zaprijetio do kraja poluvremena, ali je Vanja Milinković-Savić sjajno odbranio. Prvu i jedinu pravu priliku za domaćina proopustio je Nikola Vlašić koji je glavom šutirao pored gola.

Domaćin na početku drugog poluvremena postiže gol za vodstvo, ali je Fabio Marsca zbog prekršaja isti poništio i rezultat je ostao nepromijenjen. U 60. minuti nova dobra prilika za domaće, Sanabria je šutirao, ali je sada golman Juventusa odlično branio. Mladi i talentovani Kenan Yildiz je u igru ušao u 69. minuti sa samo sedam minuta je imao odličnu priliku koju je ponovo odlično odbranio srbijanski golman.

Do kraja je trener Torina, Ivan Jurić dobio direktan crveni karton, a u sudijskoj nadoknadi sjajnu priliku je imao Lazaro, ali je glavom šutirao preko gola.

U narednom kolu Torino dočekuje Frosinone, a Juventus će u goste Cagliariu.