(VIDEO) Manchester City na krilima Gvardiola ostvario pobjedu protiv Fulhama

Fulham je na Caraven Cottageu ugostio aktuelnog prvaka svijeta, Evrope i Premier lige, ekipu Manchester Citya u okviru 37. kola. Utakmica je završena rezultatom 0:4.

Fulham je u ovu utakmicu ušao nakon dva uzastopna remija, dok su posljednju pobjedu ostvarili prije tri kola na gostovanju kod West Hama. Manchester City je u posljednjih šest utakmica u ligi ostvario isto toliko pobjeda, te su ova dva tima ušla u ovu utakmicu sa različitim raspoloženjima.

Ritam utakmice je bio sasvim očekivan, gosti iz Manchestera su imali veći posjed lopte i dominirali na terenu. Praktički iz prve prave prilike su poveli u 13. minuti utakmice kada je Gvardiola sjajno pogodio nakon asistencije De Bruynea.

Nakon toga prijetili su gosti preko Haalanda, ali nije uspio savladati golmana. Domaći igrači su imali najbolju šansu pred sami kraj prvog poluvremena, ali je Dias dobro reagovao i izbacio loptu u aut. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:1.

U drugom poluvremenu su “Građani” nastavili sa napadima. Foden sa vrha kaznenog šesnaesterca 59. minuti postiže pogodak za 0:2.

U 71. minuti utakmice novi gol u mreži Fulhama. Bernardo Silva je uposlio Gvardiola koji iz drugog plana postiže svoj drugi gol na utakmici i nastavlja sa sjajnim partijama u dresu Manchester Citya.

Konačan rezultat utakmice je postavio Alvarez golom u 97. minuti sa jedanest metara.

Fulham – Manchester City 0:4 (Gvardiol 13’, 71’, Foden 59, Alvarez 90+7’)