(VIDEO) Juventus golom Vlahovića stigao do trofeja italijanskog kupa

Odigrana je finalna utakmica italijanskog kupa (Coppa Italia) između Atalante i Juventusa, koja je završila rezultatom 0:1 u korist Juventusa. Atalanta je u polufinalu bila uspješnija od Fiorentine, dok je Juventus slavio protiv Lazija u dvomeču polufinala.

Kao što se desilo u finalu 2021. godine, kada je klub iz Torina ponovo protiv ekipe iz Bergama osvojio posljednji takav pehar, ukupno 14. put u svojoj slavnoj historiji. Atalanta je samo jednom ostvarila takav uspjeh, davne 1963. godine, a zatim je, osim tog, izgubila još tri ključna meča za ovaj drugi po važnosti domaći trofej.

Iz prve prave prilike, Juventus je poveo u četvrtoj minuti kada je Vlahović pogodio nakon asistencije Cambiasa. Ovo je bio drugi gol Dušana Vlahovića u ovom takmičenju.

U 26. minuti, Lookamn je pokušao, ali je njegov udarac blokiran. Nakon toga, prijetio je Koopmeiners, ali je odbrana Juventusa još jednom dobro reagovala.

U drugom poluvremenu, igrači Atalante su imali veći posjed lopte, ali nisu uspjeli stvoriti neku veliku šansu. U 72. minuti, Vlahović je postigao pogodak glavom, ali je nakon pregleda VAR-a gol poništen, te je rezultat ostao 0:1 u korist Juventusa.

Atalanta je imala sjajnu priliku preko Lookamana u 79. minuti kada je primio dobar pas, šutirao, ali je lopta pogodila stativu gola Juventusa. Nakon toga, Miretti je fantastično šutirao, ali je prečka bila saveznik Atalante.

Posljednju priliku na utakmici imao je Ederson koji nakon jednog odbijanca šutira, ali Perin, golman Juventusa, sjajno brani njegov udarac. Pred sam kraj utakmice, Fabio Maresca pokazao je direktan crveni karton Allegriju.

Atalanta – Juventus 0:1 (Vlahović 4’)