(VIDEO) Haris Tabaković strijelac u pobjedi Herthe

U okviru 33. kola 2. Bundeslige odigrana je zanimljiva utakmica između Herthe i Kaiserslauterna, koja je završila rezultatom 3:1 u korist domaćina.

Hertha je otvorila utakmicu bolje, a Haris Tabaković, reprezentativac Bosne i Hercegovine i najbolji strijelac lige, postigao je svoj 22. gol u sezoni s jedanaest metara u 19. minuti utakmice.

Gosti su smanjili rezultat golom Rittera u 39. minuti. Međutim, Hertha je ponovno stigla do vodstva u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Dudziak, nakon asistencije Reesea, postigao pogodak, pa je rezultat na poluvremenu bio 2:1 u korist domaćina.

Konačan rezultat utakmice postavljen je golom Reesea u 67. minuti, čime je Hertha osigurala pobjedu rezultatom 3:1. U posljednjem kolu Hertha će gostovati Osnabrucku, dok će Kaiserslautern dočekati Braunschweig, za kojeg nastupa i Ermin Bičakčić.

Ova pobjeda Herthe donosi im dodatni motiv za završetak sezone, dok će Kaiserslautern pokušati završiti sezonu na pozitivan način u svom posljednjem domaćem susretu.