Ubjedljiva pobjeda Radničkog u prvoj finalnoj utakmice A1 lige BiH

Sportska dvorana “Ilidža” bila je domaćin prve utakmice finala A1 lige BiH za ulazak u Prvenstvo BiH. Pobjedu su slavili gostujući igrači rezultatom 73:98

Prva finalna utakmica privukla je veliki broj zaljubljenika u košarku koji su mogli uživati u izuzetno zanimljivoj utakmici. Prva četvrtina je bila izuzetno neizvjesna i otišla je na stranu gostiju koji su po završetku prve dionice imali dva poena prednosti pri rezultatu 23:25. U drugoj četvrtini, gosti su pružili sjajnu partiju i sa 18 poena prednost otišli na pauzu između dva poluvremena. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 37:55

Nastavak, odnosno treća četvrtina je bila prilično izjednačena, ali su i nju gosti riješili u svoju korist sa jednim poenom prednosti. U posljednju dionicu domaćin je ušao sa zaostatkom od 19 poena. Do kraja meča su gosti nastavili sa dobrom igrom te održali prednost i slavili rezultatom 73:98.

Goste je do pobjede vodio sjajni Adi Alikadić koji je postigao čak 31 poen i definitivno zasluženo bio prvo ime susreta. U redovima domaćih dobru partiju pružio je Elmin Džafić sa 26 postignutih poena.