Sloboda porazom od Igokee šanse za play-off svela na minimum, Široki bolji od Bosne

Igokea i Široki su stigli do sigurnih trijumfa, a Sloboda i Široki nisu uspjeli uvesti mečeve u neizvjesne završnice

Večeras su odigrane tri utakmice Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine u košarci.

Sloboda je na svom parketu poražena od Igokee rezultatom 69:79. Nakon izjednačene prve četvrtine, druga je Igosima pripala sa 20:8, stoga je aktuelni šampion BiH na poluvremenu vodio sa 61:53. Tuzlaci su pokušali uvesti meč u neizvjesnu završnicu, ali nisu uspjeli, pa je Igokea došla do trijumfa u Mejdanu. Milosavljević je odveo tim iz Aleksandrovca do pobjede, ubacivši 17 poena, uz tri skoka i dvije asistencije, dok je prvo ime Slobode bio Gutić sa 20 poena i četiri skoka. Ovim porazom, Tuzlaci su svoje šanse za plasman u play-off sveli na minimum. Potrebne su im dvije pobjede u preostala dva kola, a moraju se i nadati porazu Širokog. Suprotno od njih, Igosi su osigurali plasman u play-off.

Derbi su odigrali stari rivali Široki i Bosna. Širokobriježani su slavili sa 76:67. Bio je to susret u kojem su košarkaši sa Pecare vodili cijelim tokom utakmice. Njihova prednost išla je do +25 (60:35), no Studenti su odigrali nešto bolje posljednju četvrtinu pa su ublažili poraz. I to bi moglo biti važno uoči plasmana u play-off, s obzirom da je sarajevska ekipa prvu utakmicu u Skenderiji pobijedila sa 16 poena razlike. Junaković je vodio domaće do pobjede sa 20 poena, devet asistencija i dva skoka, dok se na drugoj strani istakao Zubac, čiji je učinak glasio 17 poena, devet skokova i dvije asistencije.

Također, Borac je pobijedio Mladost rezultatom 80:73. U Borcu je najefikasniji bio Bošković, koji je ubacio 17 poena, uz po četiri skoka i asistencije, a u ekipi iz Mrkonjić Grada istakao se Ćup (17 poena, pet skokova, dvije asistencije).