Skorup junak u velikoj pobjedi GOŠK-a

Završena je prva utakmica 27. kola WWin lige Bosne i Hercegovine. GOŠK na svom stadionu dočekao ekipu Tuzla Cityja, a utakmica je završena rezultatom 1:0. Gabeljani su u ovu utakmicu ušli nakon pobjede u Ugljeviku, dok je Tuzla City u prošlom kolu na Tušnju slavila protiv Širokog Brijega rezultatom 3:1.

Na samom otvaranju utakmice nije bilo prilika, igralo se pretežno na sredini terena. Prvi put je svoj šut “isprobao” Mehanović, ali nije bio precizan. Domaći fudbaleri su prvi put zaprijetili preko Hasukića, koji se izvukao na lijevu stranu, šutirao, ali lopta je otišla preko gola. Nešto ofanzivnije su u nastavku krenuli domaći igrači, ali bez velikih prilika.

Dosta nezanimljiva utakmica sa dosta prekršaja na sredini terena. U 24. minuti kapiten gostiju, Šukilović, je odlično reagovao i izbacio loptu u korner nakon jedne duge lopte. Nakon kornera, lopta je pripala golmanu gostiju. Rijad Kobiljar je oduzeo loptu na sredini terena, nakon čega je uputio loše dodavanje koje je završilo van granica terena. Prvi žuti karton na utakmici pokazan je u 29. minuti kada je Batarelo nepropisno zaustavio Nukića i sasvim zasluženo zaradio javnu opomenu. U 31. minuti, nakon slobodnog udarca, lopta dolazi do Nukića, koji dosta loše šutira. U 35. minuti Hasukić je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije. Nižić je drugi upisan igrač sa javnom opomenom.

Pred samim krajem prvog poluvremena, domaći su ubacili loptu nakon slobodnog udarca, ali je siguran Abdulahović bio na pravom mjestu i bez većih problema uhvatio loptu.

Na poluvremenu utakmice, Hodžić i Skorup su ušli umjesto Marašovića i Bihorca. U 54. minuti utakmice, Tuzla City imala je veliku priliku. Nukić je šutirao na prazan gol, ali je lopta otišla preko gola. Dvije minute kasnije, Gogić je pao u kaznenom prostoru, ali se sudija nije oglasio. U 69. minuti, fantastičan gol Skorupa sa oko 25 metara.

Žuti kartoni su dodijeljeni Hasukiću 79. minuti i Šukiloviću u 84. minuti.

GOŠK GABELA – TUZLA CITY 1:0 (Skorup 69’)