SC tim kola: Plavi slavili u gostima i pobjegli iz opasne zone, Čataković nastavio golgeterski niz

Iza nas je šest utakmica 25. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, u ovih šest utakmica mogli smo da vidimo 18 golova, promjene u poredku na tabeli…

Individualno je dosta igrača pokazalo svoje kvalitete, a po redakciji Sport Centra ovo bi bilo najboljih 11 fudbalera ovog kola, u formaciji 3-4-1-2.

Pripremili: Edin Isanović i Dželil Duranović

Osman Hadžikić ( Velež)

Bio centralna figura utakmice Velež – Borac. odbranio nekoliko zicera u trenucima kada je Borac vodio 1:0. Zaustavio je šuteve Lukića i Blagajića. Dakako, od početka sezone čovjek koji stoji među stativama Veleža je sjajan.

Ante Hrkać (Velež)

U jako zahtjevnoj utakmici protiv trenutnog lidera WWin lige Bosne i Hercegovine Borca, ovaj odlični odbrambeni igrač tima iz Mostara pokazao se odlično i zajedno sa svojim timom zaustavljao je pokušuje jako opasnih napadača Borca.

Hrvoje Barišić (Zrinjski)

Ovaj iskusni štoper odigrao je 60. minuta u utakmici u kojoj je njegov tim rutinski savladao Zvijezdu 09 sa visokim rezultatom, prema nazad je to bilo jako sigurno i svaki pokušaj tima iz Eto Sela Stanišići nije prolazio, ali treba izdvojiti i fantastičnu asistenciju ovog štopera kod drugog gola kada je sjajno uposlio Ćužea.

Nemanja Cavnić (Željezničar)

Štoper FK Željezničar učestvovao je u osvajanju prvih bodova na gostovanju za ovaj sarajevski tim u ovoj sezoni WWin lige Bosne i Hercegovine. Odlično je držao posljednju liniju svog tima u tandemu za Cocalićem i uspio da sačuvao i jako opasnog Vidića koji je drugi stijelac lige.

David Vuković (Borac)

Mladi igrač Borca u posljednje vrijeme igra odlično. U sjajnoj je formi. To je potvrdio i u derbiju 25. kola WWin lige BiH između Veleža i Borca. Odmah u 3. minuti pogodio je iz slobodnog udarca. Bez dvojbe, Vuković je pravi dragulj Borca i bh. fudbala. Za njegove usluge već su zainteresirani brojni klubovi.

Semir Štilić (Željezničar)

Plavi s Grbavice su tek iz 13. pokušaja donijeli s gostovanja 3 boda. Slavili su u Modriči protiv Sloge Meridian 3:0. Prvi pogodak postigao je upravo Štilić, a pogodio je sjajno iz daljine nakon što je Trako nesigurno intervenirao. Osim toga, podsjetio je na stare dane. Osim gola razigravao je saigrače. Ono što može ohrabriti pristalice Željezničara jeste da veznjak tima sa Grbavice ponovo u udarnoj postavi, igra dobro, a naredni protivnik je gradski rival.

Mirzad Mehanović ( Tuzla City)

Fudbaler koji je jedan od najboljih pojedinaca Tuzla Citiyija, ali i WWin lige Bosne i Hercegovine, pa tako i u ovom trenutku zauzima mjesto najboljeg asistenta lige. U ovom kolu je postigao i gol i tako svom timu pomogao da osvoji novi bod koji je za njih jako važan u borbi za opstanak. Mehanović je postigao gol protiv Posušja, koji je njegovom timu donio vodstvo, ali ipak kasnije su primili gol i tako izgubili puni plijen zbog čekga se nakon ovog kola nalaze u opasnoj zoni.

Francis Kyeremeh (FK Sarajevo)

Ovaj fudbaler koji je porijeklom iz Gane se već treće kolo uzastopno upisuje u asistente, tako je i ovom kolu prvo izborio penal iz kojeg je golom Čatakovića njegov tim došao u vodstvo, da bi kasnije asistirao za gol koji će se kasnije ispostaviti bio pobjednosni, a sjajno je uposlio Beganovića koji je postigao gol.

Mario Ćuže (Zrinjski)

Na startu utakmice protiv Zvijezde 09 ovaj odlični fudbaler dovodi aktuelnog prvaka države u vodstvo, da bi samo 7. minuta nakon toga ponovo postigao gol i tako bio direktno odgovoran da se pitanje pojednika na ovoj utakmici riješi već u 15. minuti utakmice.

Nemanja Bilbija (Zrinjski)

Jedan od najbolji fudbalera WWin lige Bosne i Hercegovine u historiji i reprezentativac Bosne i Hercegovine je postigao nova dva gola na terenima WWin lige BiH, kada neko pomisli da ga može neko stići na lisit najboljih strijelaca pojavi se u narednoj utakmici sa par novih golova i riješi sve dileme.

Hamza Čataković ( FK Sarajevo)

Napadač Sarajeva je u posljednjem kolu postigao dva pogotka Igmanu iz Konjica. Dodamo li tome da je u prethodnom kolu u tri navrata zatresao mrežu Tuzla Cityja, jasno je kako je s pet golova u dva meča potvrdio kako je u ovom trenutku ključna karika u lancu Simona Rožmana. U napadu je zamijenio Renana Oliveiru, a sada je vjerovatno prvo ime u izboru pred vječiti derbi.