SC tim kola: Dominiraju fudbaleri Sarajeva, Denković donio važna tri boda Igmanu

Redakcija web portala Sport Centar je izabrala najboljih 11 igrača 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Odabrali smo formaciju 4-3-3, fudbaleri FK Sarajevo dominiraju ove sedmice, najprije zbog odličnih partija u derbiju kola protiv ekipe Veleža.

Ovo je najboljih 11 igrača 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine po izboru redakcije Sport Centar.

Goran Karačić (Zrinjski)

Plemići su nastavili s dobrim partijama te su slavili na nezgodnom gostovanju u Posušju. Iskusni golman Zrinjskog se istakao s nekoliko fantastičnih odbrana, a posebno se ističe odbrana pred sam kraj prvog poluvremena kada je Rozić sjajno šutirao, a Karačić maestralno zaustavio njegov udarac i sačuvao svoju mrežu nataknutom.

Amar Beganović ( Sarajevo)

Odigrao sjajnu partiju u dvoboju tima sa Koševa protiv mostarskog Veleža. Bordo tim je slavio sa visokih 3:0, a upravo je Beganović učestvovao u kreaciji prva dva pogotka. Osim toga, bio je nezaustavljiv po desnoj strani i jasno je kako se u posljednje vrijeme odličnim izvedbama nametnuo prvom šefu struke. Neizostavan je u udarnoj postavi.

Hrvoje Barišić ( Zrinjski)

Ponovo na visini zadatka u okršaju Posušja i Zrinjskog. “Plemići” su osvojili kompletan plijen, a odbrana aktuelnih prvaka, na čelu sa Barišićem, osjetila je sve pokušaje izabranika Denisa Čorića. Stoper Zrinjskog bio je sjajan, a posebno u zračnim dvobojima. Također, učestvovao je u kreaciji svih napada svog tima. Zaslužuje “palac gore”.

Amer Dupovac ( Igman)

Tim iz Konjica došao je do vrijedne pobjede na Tušnju u duelu protiv Tuzla Cityja. Slavili su rezultatom 2:1, a preokret su režirali u drugom poluvremenu. Stoper Amer Dupovac odigrao je vrlo dobro. Premda su domaći težili da u finišu meča stignu do poravnanja, nisu uspjeli. U nekoliko navrata bivši igrač Sarajeva odlično je intervenisao.

Alen Jurilj (FK Borac Banja Luka)

Alen Jurilj iz utakmice u utakmicu pruža sjajne partije, a upravo takvu jednu je pružio i na gostovanju u Širokom Brijegu. Jurilj je sjajno pokrivao desnu stranu kako u odrađivanju defanzivnih zadataka tako i u ofanzivnom dijelu. Upravo je Jurilj bio čovjek odluke u meču Širokog Brijega i Borca jer je njegov gol iz 57. minute odlučio pobjednika.

Abdulmalik Al-Jaber (FK Željezničar)

Mladi dvadesetogodišnji veznjak Željezničara, Abdulmalik Al-Jaber je odlično iskoristio priliku za igru koju je dobio od trenera Đurbuzovića. Posljednji put je u plavom dresu Al-Jaber zaigrao još u decembru prošle godine. u minulom kolu protiv GOŠK-a susret je počeo od prve minute i opravdao je povjerenje stratega Plavih sa Grbavice. Upravo je Al-Jaber bio igrač odluke, jer je na samom početku drugog poluvremena postigao pobjednički gol za osvajanje bitnih bodova. Na terenu je proveo svih 90 minuta i neće biti iznenađenje ako i u narednom kolu počne susret od prve minute.

Jakov Blagaić (Borac)

Fudbaler Borca nastavio je sa sjajnim partijama i pridonio pobjedi svog tima protiv Širokog Brijega u Čitluku. Već u prvoj minuti utakmice, Blagaić je izborio penal za svoj tim. U drugom poluvremenu, asistirao je za drugi gol, čime je bio jedan od kreatora nove pobjede lidera WWin lige Bosne i Hercegovine.

Samir Radovac (FK Željezničar)

Samir Radovac je zaigrao od prve minute u Gabeli i opravdao je povjerenje trenera Đurbuzovića. Radovac je bio na svakom dijelu terena te je svojim zalaganjem dao doprinos u bitnoj pobjedi Željezničara kojom je tim sa Grbavice ušao u mirniju završnicu.

Francis Kyeremeh (FK Sarajevo)

Fudbaler FK Sarajevo ušao je sa klupe u 54. minuti i učvrstio pobjedu tima sa Koševa, tako što je sjajno dva puta uposlio svoje suigrače i upisao asistencije. Tako je pomogao svom timu u osvajanju jako važna tri boda za izlazak u Evropu.

Stefan Denković (FK Igaman Konjic)

Iskusni vezni igrač Igmana iz Konjica iz kola u kolo igra odlično. Nakon što je u porazu od Širokog Brijega upisao asistenciju, u duelu protiv direktnog konkurenta za opstanak, ekipe Tuzla Citya, i sam se upisao u listu strijelaca. Denković je na otvaranju drugog poluvremena pogodio za izjednačenje te tako dao ‘vjetar u leđa’ svojim saigračima koji su na kraju uspjeli preokretnuti i slaviti bitnu pobjedu na gostovanju u Tuzli.

Hamza Čataković (FK Sarajevo)

Napadač Sarajeva je u sjajnoj formi u posljednjim utakmica, najefikasni je fudbaler Sarajeva, a u ovom kolu postigao je i svoj 14. gol u ovoj sezoni u Bordo dresu, Čataković jedan od ključnih igrača Sarajeva u posljednjem dijelu sezone, a treba istaći da je upisao i asistenciju u ovoj utakmici.