(Poluvrijeme) Zaslužena prednost Veleža u Čitluku

Nakon sinoćnjeg trijumfa Sarajeva na Koševu protiv Zvijezde 09 (2:1), 31. kolo WWin Lige Bosne i Hercegovine je nastavljeno susretom između Širokog Brijega i Veleža. Nakon prvih 45 minuta meča, rezultat je 0:1.

Široki Brijeg je u posljednja tri kola doživio poraze, pri tome nisu uspjeli postići niti jedan pogodak. S druge strane, Velež je u prošlom kolu slavio pobjedu na domaćem terenu protiv Posušja, nakon što su na Koševu poraženi od Sarajeva rezultatom 3:0.

Prvi pokušaj na utakmici imali su gosti u šestoj minuti kada je Haskić šutirao direktno u golmana Širokog Brijega. Dvije minute kasnije, nakon jedne greške na sredini terena, lopta stiže do Mlinarića koji nije uspio savladati Puljića, te je ostalo 0:0. Nakon dvije prilike gostiju na samom otvaranju, uslijedio je period igre bez prilika za pogodak.

Dino Skender je morao napraviti izmjenu u 31. minuti jer je Mužek povrijeđen, a umjesto njega u igru je ušao Marin. Prvu pravu priliku su domaći fudbaleri imali preko Chinedua koji je šutirao, ali nije uspio svladati golmana Veleža. Mlinarić je uposlio Suljića, koji loše šutira, a golman Puljić brani. Samo minut kasnije, gosti iz Mostara su poveli golom Suljića nakon što mu je asistirao Haskić. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:1.

Široki Brijeg – Velež 0:1 (Suljić 37’)