PSV osvojio 25. titulu prvaka Nizozemske, ubilježili samo jedan poraz u sezoni

Fudbaleri PSV Eindhovena osvojili su titulu prvaka Nizozemske, pošto su danas na svom terenu savladali Spartu iz Roterdama rezultatom 4:2 u 32. kolu Eredivisie.

Golove za klub iz Eindhovena postigli su Said Bakari (autogol) u 19., Johan Bakayoko u 26., Olivier Boscagli u 67. i Jordan Teze u 78. minuti. Strijelci za Spartu su bili Metinho u osmoj i Olivier Boscagli (autogol) u 29. minuti.

PSV je prvi na tabeli nizozemskog prvenstva sa 87 osvojenih bodova. Drugoplasirani Feyenoord ima 75 bodova i sa utakmicom manje koji igra večeras od 20:00 protiv Zwollea. Sparta je na devetoj poziciji sa 43 osvojena boda. Do kraja nizozemskog prvenstva bit će odigrana još dva kola.

Klub iz Eindhovena je stigao do 25. titule u historiji kluba, a prve poslije 2018. godine. Vrijedi istaknuti i da su do sada u prvenstu ubilježili samo jedan poraz, imaju tri remija i čak 28 pobjeda.