Chelsea demolirao West Han, Brighton nanio neugodan poraz Aston Villi

Fudbaleri Chelseaja deklasirali su West Ham rezultatom 5:0 u okviru 36. kola engleske Premier lige i tako ostali u trci za mjesto u Evropi iduće sezone.

Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu kada je Chelsea imao prednost od 3:0. Poveo je Chelsea 1:0 od 15. minute pogotkom Palmera a Gallagher je u 30. minutu iskoristio uspavanost „Čekićara“ i iz voleja zakucao loptu u mrežu nemoćnog Areole za 2:0 Sve je bilo gotovo u 36. minuti kada je poslije kornera dobro skočio Silva koji je proigrao Maduekea, a Englez lahko posrpemio loptu u mrežu.

Drugo poluvreme je Chelsea nastavio u istom ritmu, a Nicolas Jackson je bio u glavnoj ulozi u drugih 45 minuta. Postigao je dva pogotka, prvi u 48. minuti, drugi u 81. i upotpunio najubjedljiviju pobjedu Chelseaja protiv West Hama u historiji.

„Plavci“ su sada na sedmi sa 54 boda, isto koliko ima i Manchester United, a dva boda manje od Newcastlea, dok West Ham nastavlja da tone, deveti su sa 49 bodova i Evropa je praktično misaona imenica za “Ćekićare”.

Brighton je zabilježio veoma važnu pobjedu i zadržao kakve-takve nade za Evropu, slavili su kao domaćin protiv Aston Ville rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Joao Pedro u 87. minuti kada nije iskoristio jedanaesterac, ali je natrčao na odbijenu lotpu Olssena i popravio prvobitno promašeno.

Villa je sada u problemu kada je riječ o plasmanu u Ligu prvaka, pošto poslije 36 utakmica ima 67 bodova, sedam više od Tottenhama, ali „Pijetlovi“ imaju i dvije utakmice manje, a prvu igraju danas protiv Liverpoola.