Premieship: Bitna pobjeda Tottenhama, West Ham savladao Luton i poslao ga u niži rang

Nakon što je u onom ranom terminu na otvaranju 37. kola Manchester City ostvario ubjedljivu pobjedu koja je ‘Građane’ ponovo dovela na prvo mjesto Premiershipa. Popodnevni termin je bio rezervisan za još šest zanimljih susreta.

Bitnu pobjedu ostvario je londonski Tottenham koji je na domaćem terenu savladao Burnley te se tako učvrstio na petom mjestu koje vodi u Evropu. Gosti su golom Bruuna Larsena iznenađujuće došli do prednosti u 25. minuti, ali domaći se brzo vraćaju, golom Pedra Porra osam minuta poslije. Pobjedu i potpuni preokret londonskoj ekipi donio je još jedan defanzivac Micky van de Ven golom u 82. minuti.

Nakon što su ubjedljivo savladali Manchester United u posljednjem kolu, igrač Crystal Palacea su odigrali još jednu odličnu utakmicu. Ovog puta su na gostujućem terenu savladali Wolves rezultatom 1:3 Golove su postigli Olise, Mateta i Eze dok je utješni gol za domaće postigao Cunha.

Newcastle je na domaćem terenu propustio šansu da ostane u utrci za peto mjesto jer su odigrali svega 1:1 sa Brightonom koji je prvi stigao u vodstvo već u 18. minuti golom Veltmana. Bod domaćinu je osigurao Longstaff.

U ostalim susretima, Brentford je na gostovanju savladao Bournemouth 1:2, Everton je na domaćem terenu uspio ostvariti bitnu pobjedu nad Sheffield Unitedom u čijim redovima nije bilo suspendovanog Ahmedhodžića. West Ham je preokretom savladao Luton i poslao ga u niži rang, ali i pobjedom se oprostio od Davida Moyesa.