Borussia Dortmund je prvi finalista Lige prvaka

U okviru polufinala Lige prvaka danas su se sastali PSG i Borussija Dortmund, nakon što je tim iz Njemačke u prvom dvoboju ostvario pobjedu od 0:1, ekipa iz Pariza danas na domaćem terenu pokušava da vrati zaostatak, ipak to nisu uspjeli, jer je tim iz Njemačke ostvario novu pobjedu.

Utakmica nije donijela neka velika uzbuđenja, naime u Njemačkoj smo imali utakmicu u kojoj je pravo čudo kako je viđen samo jedan pogodak, danas to i nije takav slučaj.

U 19. minutu je Reyerson imao priluku kada iz jednog voleja nije pogodio gol, ali bila je to sjajna prilika za tim Edina Terzića. Takođet Adeyemi je imao jedan prodor u 35. minutu, ipak istakao se golman Donnaruma.

U drugom poluvremenu nakon jednog kornera Hummels odlično skače i donosi prednost svom timu, taj gol će se kasnije ispostaviti kao dovoljan za plaman Borussije u finale Lige prvaka.