Posušje sa igračem manje savladalo Slogu

Posljednji meč današnjeg programa 31. kola WWin lige Bosne i Hercegovine igrao se u na Mokrom Docu, Posušje je dočekalo Slogu Meridian. Susret u kome su viđena dva penala i jedan crveni karton završen je rezultatom 2:1.

Posušje i Sloga su prije početka ovog susreta bili na petoj odnosno šestoj poziciji na tabeli, a uvodni dio susreta pripao je domaćinu koji je uspostavio od prvog sudijskog zvižduka terensku inicijativu. Odličnu priliku su domaći imali u 14. minuti, ali je okvir gola spasio goste iz Doboja.

Nakon početne inicijative uslijedio je period bez ozbiljnijih prilika, a u sudijskoj nadoknadi su gosti mogli doći do vodstva, Predragović je šutirao nakon greške domaće odbrane, ali je Galić odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Početak drugog poluvremena je donio ekspresnu promjenu rezultata, glavni sudac je dosudio jedanaesterac za domaćina, a siguran izvođač bio je Gabrijel Boban.

U 60. minuti prva izmjena, Dario Pavković je zamijenio NIkolu Mandića, a minut nakon izmjene prve javne opomene na susretu, obje za gostujuće igrače, Momčilo Mrkaić i Milan Milanović su dobili žute kartone. Gosti su mijenjali u 68. minuti Perković i Mrzić su ušli u igru, a zamijenili su Vargu i Brnovića.

Na dvadeset minuta do kraja problem za domaće igrače, nesporazum u odbrani, nesmotren start Vrgoča i novi penal na utakmici, ovog puta za gostujuću ekipu. Fedor Predragović je preuzeo odgovornost i poravnao rezultat. Da stvar bude gora za domaćina, Vrgoč je zbog svog starac dobio direktan crveni karton.

Nastavak susreta donio je terensku inicijativu gostiju koji su pokušali materijalizovati brojčanu nadmoć, ali su se domaći igrači kompaktno branili i promjene rezultata nije bilo sve do sudijske nadoknade kada Maglica dalekometnim udarcem postiže gol i donosi pobjedu domaćim igračima.

Posušje je nakon pobjede ostalo petoplasirana ekipa prvenstva sa tri boda više od današenjeg protivnika koji se nalazi jednu poziciju.. Naredno kolo Posušje će igrati na Koševu, a Sloga će na domaćem terenu dočekati Široki Brijeg.

WWin liga BiH, 31. kolo
HŠK Posušje – FK Sloga Meridian 1:0 (G, Boban pen. 47’, F. Maglica 90’+3’ / F. Predragović pen. 70’)