Poluvrijeme u Mejdanu: Bosne i Hercegovine – Portugal 13:17

U toku je uzvratna utakmica baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u rukometu između Bosne i Hercegovine i Portugala u tuzlanskom Mejdanu.

Semafor pokazuje na poluvremenu 13:17.

U prvom meču Portugalci su slavili rezultatom 29:19. Na samom otvaranju meča igralo se gol za golom, a izabranici Damira Doborca nošeni podrškom navijača su igrali vrlo dobro. Ipak, u finišu prvog dijela gosti dolaze u vodstvo u 15:12 pa 13:16.

Reprezentativci BiH su težili da smanje rezultat. Ipak, za 25 minuta primili su 15 pogodaka. Nešto slabija koncentracija u odbrani omogućila je Portugalcima da lako poentiraju. Dakako, radi se o iskusnoj reprezentaciji.

U 28. minuti bh. igrači su promašili zicer. A kod gostiju je briljirao golman. Onda je stigla kazna za 13:17, što je bio i konačan rezultat prvog dijela.