Bayer Leverkusen iskoristio kiks Bayerna i došao na korak do titule, Leipzig upisao veliku pobjedu na gostovanju

Odigrano je pet utakmica 28. kola Bundeslige. Heidenheim je na svom terenu dočekao aktuelnog prvaka ekipu Bayerna. Utakmica je završena rezultatom 3:2.

Gostujući igrači su pred kraj prvog poluvremena postigli dva brza gola preko Kanea i Gnabrya, odnoseći dva gola prednosti na poluvrijeme. U drugom dijelu, tačnije u 50. minuti, Sessa je pogodio za 1:2, a samo minut kasnije Kleindienst je postigao gol za 2:2. U 79. minuti Kleindienst je ponovo zatresao mrežu Ulreicha, ovoga puta za 3:2.

Heidenheim – Bayern 3:2

(Kane 38’, Gnabry 45’, Sessa 50’, Kleindienst 51’, 79’)

Union Berlin je na svom stadionu dočekao lidera tabele ekipu Bayer Leverkusena. Utakmica je završena rezultatom 0:1. Ključni trenutak utakmice bio je u 48. minuti prvog poluvremena, kada je Gosens zaradio drugi žuti karton i skrivio jedanaesterac. Florian Wirtz je bio siguran realizator penala, postigavši svoj osmi pogodak ove sezone i odveo svoju ekipu na korak do titule.

Union Berlin – Bayer Leverkusen 0:1

(Wirtz 45+8)

Freiburg je dočekao ekipu RB Leipziga. Utakmica je završena rezultatom 1:4. Gosti su na najbolji mogući način otvorili utakmicu. Haidara je iskoristio asistenciju Opende i postigao pogodak već u drugoj minuti utakmice. U 18. minuti Openda je postigao pogodak za 0:2. Domaći igrači su u 41. minuti imali jedanaesterac koji Holer nije uspio realizovati. Tri minute kasnije Openda postiže svoj drugi gol na meču. U drugom poluvremenu se Šeško upisao u listu strijelaca, a rezultat je smanjio Grifo u 59. minuti.

Freiburg – RB Leipzig 1:4

(Haidara 2’, Openda 44’, Šeško 54’, Grifo 59’)

FC Koln – Bochum 2:1 (Passlack 53’, Tigges 91’, Waldschmidt 92’)

Mainz – Darmstadt 4:0(Hanche-Olsen 33’, Gruda 60’, Lee Jae-Sung 80’, 84’)