Poluvrijeme u Konjicu: Igman zasluženo vodi pogotkom Hebibovića

U toku je prva utakmica nedjeljnog rasporeda, gdje je Igman ugostio Posušje. Trenutni rezultat utakmice je 1:0. Igman je u ovu utakmicu ušao nakon poraza na najvećem stadionu u BiH od ekipe Sarajeva, dok je Posušje na svom terenu remiziralo sa Tuzla Cityem.

Dobra kombinacija Igmana u 2. minuti. Ramić je dodao do Janketića, koji lijepo upošljava Hebibovića, ali se kapiten domaćih spetljao i izgubio loptu. U 5. minuti je pokušao Oremuš sa velike udaljenosti, ali nije bilo prijetnje po gol Posušja. Prvi korner na utakmici u 7. minuti za Igman, bez opasnosti. Igman je odlučnije ušao u ovaj meč, izašli su visoko na polovinu Posušja, ali još uvijek nema izglednih prilika za gol.

U 14. minuti Vrgoč je izgubio loptu u opasnoj zoni, ona je došla do Mešinovića čiji je pokušaj izblokiran. U sljedećem napadu Čubrilo je oprobao svoj udarac, ali odlazi to preko gola. Prvi pokušaj Posušja u 18. minuti, Maglica je šutirao, ali lopta odlazi visoko preko gola. Hebibović izvodi prekid sa lijeve strane, Đorić pokušava petom, ali lopta završava u rukama Galića.

U 26. minuti domaći fudbaleri su dobro kombinirali, ali je golman Galić pravovremeno reagovao i uhvatio loptu. Ponovno su se igrači Igmana dobro kombinirali, Janketić je ubacio loptu za Denkovića, ali je to bilo dosta loše izvedeno. Njegovi saigrači nisu bili zadovoljni ovom odlukom.

U 38. minuti ponovno prijetnja pred golom Posušja. Nakon ubačaja Hebibovića, Ramić šutira, ali je bio neprecizan. Domaći fudbaleri djeluju znatno bolje u prvom poluvremenu.

U 39. minuti utakmice, Igman je krunisao svoju bolju igru. Nakon ubačaja sa desne strane, Hebibović je ostao sam i postigao pogodak za 1:0.

IGMAN – POSUŠJE 1:0 (Hebibović 39’)