Milan Đurić strijelac u porazu Monze od Napolija

Fudbaleri Napolija pobijedili su Monzu u gostima sa 2:4, u susretu 31. kola italijanske Serije A. Aktuelni prvak Italije je sada sedmi na tabeli sa 48 bodova, dok je Monza 11. sa šest bodova manje.

Meč u Monzi obilježili su sjajni golovi i veliki preokret gostiju.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol i ne tako dopadljiv fudbal, stoga niko nije mogao ni da nasluti spektakl u nastavku.

Igrao se deveti minut kada je Zerbin poslao odličan centaršut sa lijeve strane na liniju peterca, a tamo je bivši reprezentativac BiH Milan Đurić sjajno reagovao i glavom zakucao loptu u mrežu za 1:0.

U drugom poluvremenu za sedam minuta vidjeli četiri nova gola.

Napoli je furiozno krenuo i preokrenuo na 1:3.Najprije je Osimhen u 55. minutu izjednačio rezultat, a gol je bio jako slilan onom koji je dala Monza. Centrirao je Anguissa sa desnog boka, a Nigerijac je fantastično skočio, zaplivao kroz vazduh i glavom sa pet metara pogodio željeno mjesto.

Samo dvije minute kasnije bilo je 1:2, a možda i najljepši gol u sezoni postigao je Politano. On je uhvatio volej iz mjesta lijevom nogom, nakon jedne odbijene lopte, i pogodio same rašlje udarcem sa 18 metara. Majstorija nad majstorijama.

U 61. još jedan sjajan gol. Ovaj put je Zielinski zakucao loptu pod prečku sa dvadesetak metara, za 1:3. Monza je na ovo odgovorila pogotkom Colpanija u 62. minutu, a konačnih 2:4 postavio je Raspadori u 68. minutu, pošto je pokupio “otpadak” nakon odbrane golmana Di Gregorija.