Poluvrijeme: Bayern dominirao, ali Real Madrid na odmor ide sa prednošću

U toku je prva utakmica polufinalnog okršaja UEFA Lige prvaka između minhenskog Bayerna i madridskog Reala.

Rezultat nakon prvih 45 minuta glasi 0:1 u korist “Kraljevskog kluba”.

Već u prvoj minuti vidjeli smo odliču priliku za Bayern. Sane se nakon dodavanja Kanea našao sam pred golmanom gostiju iz Madrida ali je potonji izašao kao pobjednik iz tog duela. U šestoj minuti je i sam Kane imao dobru priliku, ali Lunin ponovo dobro brani, da bi minutu poslije ponovo Sane šutirao, ali ovoga puta preko gola.

Jedan od uzbudljivjih momenata smo vidjeli u devetoj minuti. Kane je šutirao gotovo sa same sredine terena, želeći da iznenadi Lunina, ali lopta odlazi malo preko njegovog gola. Uslijedile su potom dvije prilike koje je imao Musiala, u 12. i 15. minuti, ali oba puta je bio neprecizan.

Međutim, i pored dominacije Bayerna u uvodnom dijelu utakmice, Real je bio taj koji je došao do prednosti. U 24. minuti Vinicius pogađa nakon lijepe asistencije Kroosa za 0:1.

Time je pritisak Bayerna i splasnuo. Imali su “Bavarci” više loptu u svome posjedu, ali nije bilo pravih prilika, sve do 42. minute. Kane je tada šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara ali lopta odlazi pored gola. U 45. minuti je na drugoj strani, također iz slobodnog udarca, šutirao Rodrygo, ali lopta pogađa živi zid.

To je bilo sve što smo vidjeli u prvih 45 minuta prve utakmice polufinala UEFA Lige prvaka.