(LIVE) FK Velež 0:1 FK Borac Banja Luka: Počelo je drugo poluvrijeme gosti vode golom sa starta utakmice

Uvaženi čitaoci portala Sport Centar dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine koji će na stadionu u Mostaru, između Veleža i Boraca .

Treneri Dean Klafurić i Vinko Marinović odredili su početne postave.

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Hrkać, Šturm, Pršeš, Šikalo, D. Haliović, Guliashvili, Suljić, Haskić.

BORAC: Milošević, Nišić, Ćelić, Jokić, Herrera, Grahovac, Vuković, Blagaić, Čavić, Jurilj, Lukić.

1’ Utakmica je počela.

3’ Sjajan pogodat Vukovića vodi Borac na samom startu utakmice.

10’ Haskić je istrčao jednu kontru, ali odlično reaguje odbrana Borca.

14’ Nakon ubačaja iz Kornera prlika za Velež, međutim lopta ide pored gola.

17’ Nakon Kornera Borca prvo je neko od igrača pogodio prečku, zatim je Maks Juraj Čelić promašio sa 5 metara.

25’ Lukić je stvorio sjajnu šansu, ali Jakov Blagajić nakon asistencije Lukića gađa visoko preko gola.

27’ Šturm je pokušao direkto iz Slobonog udarca, reagovao je Milošević, ali je i sudija podigao zastavicu zbog nedozvoljene pozicije nekog od igrača.

32’ Protesti domaće ekipe Guliashvili je pao nakon kontakta sa Jokićem, ipak nema faula.

37’ Lukić je imao izvandrednu priliku, ipak istakao se golman Hadžikić koji je odbranio dva šuta napadaču Borca.

42’ Gužva je bila u kaznenom prostoru Borca, ipak igrači Veleža nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku.

45’ Do kraja utakmice nije bilo prililka, te je sudija Njegomirović sudio kraj poluvremena.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

47’ Rani pritisak Borca na startu utakmice u problemima se našao čuvar mreže domaćih, ali je odklonio tu priliku,

48’ Blagajić imao jednu od najboljih prilika na utakmici sam je bio ispred golmana Hadžikića koji sjajno brani.

53’ U nastavku bez većih prilika na obje strane, igra se odvijala na sredini terena.