Plivačkim nadama Flipera 19 medalja u Mostaru

Prošlog vikenda u Mostaru je održano tradicionalno međunarodno plivačko takmičenje „Sveučilišni kup – Sprintko 2024“.

U konkurenciji 132 takmičara iz osam klubova iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske mladi plivači Plivačkog kluba Fliper iz Sarajeva osvojili su ukupno 19 medalja.

Ilhana Šoljić okitila se sa dva zlata i peharom za najbolju plivačicu u svojoj uzrasnoj kategoriji. Dvije zlatne medalje osvojila je i Selma Musa, te jednu Evan Perija.

Evan Preija osvojio je i tri srebra, dok su po jednu srebrnog sjaja ponijeli Ismail Musa i Majra Prelić.

Esma Haskić se okitila sa četiri bronze, Mak Tursum sa tri, te Selma Musa i Emir Abaz sa po jednom bronzom.

Boje PK Fliper u Mostaru su branili još Husein Omerika, Davud Vranac, Aid Krajina i Ibrahim Čuljević, predvođeni trenerom Edvinom Teskeredžićem.