Perišić postigao prvijenac u remiju Istre i Hajduka

Posljednji susret 34. kola HNL-a donio je duel Istre i Hajduka, a nakon posljednjeg zvižduka obje ekipe su se morale zadovoljiti sa po jednim bodom jer je rezultat bio 1:1.

Domaćin je prije ovog susreta bio na osmoj poziciji i sa nizom od tri uzastopne pobjede, dok su gosti na gostovanje došli kao trećeplasirana ekipa prvenstva.

Historijski gledano, Hajduk je mnogo uspješniji protivnik u međusobnim omjerima, ali da to ne mora ništa značiti domaćin je pokazao u četvrtoj minuti susreta kada je Salim Fago Laval na asistenciju Emmanuela Ekonga postigao vodeći gol. Isti igrač je postigao gol i u 12. minuti, ali je on poništen nakon VAR provjere. Gosti su ipak uspjeli do kraja poluvremena doći do poravnanja, prvijenac u Hajdukovom dresu postigao je Ivan Perišić na asistenciju Imaela Dialloa.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja pa su se ekipe morale zadovoljiti sa po jednim bodom nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.