Manchester City ubjedljivo savladao Brighton i nastavio utrku za titulu prvaka Engleske

Manchester City savladao je Brighton rezultatom 4:0 u zaostaloj utakmici 29. kola engleske Premier lige, te su nastavili utrku za titulu prvaka.

Aktuelni prvaci sada imaju jed bod manje od “Topnika”, ali i utakmicu manje i jasno je da će u slučaju svih pet pobjeda do kraja sezone odbraniti titulu, bez obzira na rezultate Arsenala.

Manchester City je brzo riješio pitanje pobjednika, još u prvom poluvremenu. Poveli su u 17. minuti pogotkom Kevina De Bruynea. U 26. minuti Phil Foden je postigao i drugi pogodak za goste, a isti igrač je u 34. minuti povisio na 3:0.

U nastavku su “Građani” stigli do još jednog pogotka kada je u 62. minuti pogodio Julian Alvarez za konačnih 4:0 i ubjedljivu pobjedu ekipe Pepa Guardiole.

Brighton će u narednom kolu gostovati Bournemouthu, dok Manchester City očekuje gostuje Nottinhgam Forrestu.