EHF Liga prvaka: Barcelona savladala PSG, Mađari bolji od danskog Aalborga

Večerašnjim susretima u Mađarskoj i Francuskoj okončane su prve utakmice četvrtine finala rukometne EHF Lige prvaka.

Telekom Veszprem je savladao Aalborg rezultatom 31:31. Iako su Mađari nakon prvog poluvremena imali zaostatak od čak pet golova (12:17) odličnom igrom u drugom poluvremenu došli su do minimalne pobjede.

Najefikasniji u redovima Veszprezma bio je Nedim Remili sa šest pogodaka, a po pet su postigli Bjarki Mar Elisson i Mikita Vailupau. Kod Danaca čak četvorica igrača su završila susret sa istim brojem pogodaka (4) – Thomas Arnoldsen, Mads Hoxer Hangaard, Aleks Vlah i Rene Antonsen.

U drugom večerašnjem susretu Barcelona je kao gost savladala Paris Saint-Germain sa ubjedljvih 30:22. U Parizu smo mogli vidjeti skoro identičan scenarij kao i u Veszpremu. Domaći su nakon prvog poluvremena vodili sa 14:11, ali “Blaugrana” u drugom poluvremenu je pružila odličnu predstavu i došla je do ubjedljive prednosti uoči uzvratne utakmice.

Najbolji u redovima Barcelone bio je Dika Mem sa sedam pogodaka, dok se kod Parižana najviše istaknuo Kamil Syprzak sa također sedam pogodaka.

Podsjetimo, jučer su odigrana prva dva susreta četvrtine finala. Kielce je savladao Magderburg sa 27:26, dok je Montpellier bio ubjedljiv protiv Kiela sa 39:30.

Uzvratni susreti su na programu 1. i 2. maja.