Manchester City ostvario ubjedljivu gostujuću pobjedu

U okviru 32. kola Premier lige engleske, Crystal Palace na svom terenu dočekao je aktuelnog prvaka ekipu Manchester Cityja. Utakmica je završena rezultatom 2:4. Domaći fudbaleri su u ovu utakmicu ušli nakon poraza od Bournemoutha 1:0 i niza od četiri utakmice bez pobjede u ligi. Manchester City je prije tri dana slavio na Etihadu protiv Aston Ville s ubjedljivih 4:1.

Iz prve prave prilike, domaći fudbaleri poveli su golom Matetetija, nakon asistencije Whartona, koji je postigao svoj sedmi pogodak ove sezone. Nakon primljenog pogotka, Građani su krenuli nešto ofanzivnije, što se isplatilo u 13. minuti kada je Kevin De Bruyne još jednom pokazao svoje majstorstvo i postigao pogodak za 1:1.

Nakon toga, Haaland je pokušao, ali je Henderson, nekadašnji golman Manchester Uniteda, sjajno odbranio njegov udarac. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1.

Građani su sjajno otvorili drugo poluvrijeme, devetnaestogodišnji Rico Lewis postigao je pogodak za 1:2 u 47. minuti utakmice. Nakon toga, City je postigao još dva gola u samo četiri minute. Prvo je u 66. minuti Haaland postigao pogodak na asistenciju De Bruynea, da bi De Bruyne postigao pogodak u 70. minuti, ovoga puta na asistenciju Rodrija. Konačan rezultat utakmice postavio je Edouard golom u 86. minuti utakmice nakon asistencije Schluppa.

Crystal Palace – Manchester City 2:4

(Mateta 3’, De Bruyne 13’, 70’, Lewis 47’, Haaland 66’)