Loš početak Lige 6 za “Studente”: Sloboda savladala Bosnu Meridianbet u “Mejdanu”

Drugo kolo Lige za prvaka Bosne i Hercegovine u košarci ponudilo je večeras u tuzlanskom “Mejdanu” derbi starih rivala Slobode i Bosne Meridianbet. Meč je okončan pobjedom domaćeg tima rezultatom 88:79.

Nakon što je u prvom kolu slavila protiv ŠirokogBrijega na svome parketu, Sloboda je večeras sa velikim samopouzdanjem ušla u utakmicu, dok je Bosna bila poljuljana pomalo iznenađujućim porazom od Borca na svom parketu. Bilo je jasno da bi eventualna pobjeda Slobode znatno povećala ambicije tuzlanskog tima, dok bi istovremeno poraz Bosnu značajno udaljio od vrha nakon samo dva kola, piše Sport1.

Sloboda je sjajno krenula u meč i imala je u već u prvoj četvrtini ogromnu prednost, koja je u jednom momentu iznosila čak i 15 poena. Prva dionica ipak je okončana rezultatom 28:16, da bi kroz najveći dio druge četvrtine Sloboda držala prednost veću od deset razlike, no na kraju je ovaj period utakmice okončan vodstvom domaćeg tima od 44:35.

Sloboda u trećoj četvrtini ponovo dolazi do prednosti od deset i 12 poena, no na kraju ovog perioda igre njena se prednost još jednom smanjila, pa je pred posljednju dionicu iznosila 64:57. I u četvrtoj četvrini Bosna nastavlja smanjivati zaostatak te se u više navrata približava na samo tri poena Slobodi, a tri minute do kraja gostujuća ekipa je stigla i do preokreta i povela sa 72:71.

Međutim, snagu za potpuni preokret Bosna nije imala, jer je Sloboda uspješno ubacila u brzinu više u završnici meča te je na kraju slavila rezultatom 88:79.

Slobodi je ovo bila druga pobjeda u dva kola, dok je Bosni ovo bio drugi poraz. Najbolji je kod Slobode bio Bojić sa 20 postignutih poena i tri skoka, dok je Pašalić za Bosnu ubacio 14 poena, dodavši tome dva skoka i pet asistencija.