(LIVE) FK Željezničar – NK Široki Brijeg (1:0): Pobjeda domaćina

Dobrodošli na tekstualni prenos posljednje utakmice današnjeg programa WWin lige Bosne i Hercegovine u kojoj na Grbavici igraju FK Željezničar i NK Široki Brijeg.

Dino Đurbuzović, novoizabrani privremeni šef struke domaćih kome pomažu Omer Joldić, Haris Alihodžić i Adnan Gušo odlučio se za sljedeći početni sastav: V. Muftić, S. Radinović, N. Cavnić, S. Krpić, N. Mekić, H. Karić, A. Boljević, M. Galić, J. Amoah, V. Selimović.

Današnji fudbalski program WWin lige Bosne i Hercegovine zatvara se na stadionu “Grbavica” gdje će od 20:30 sati snage odmjeriti Željezničar i Široki Brijeg
.

“Plavima” je večerašnja utakmica izuzetno važna, s obzirom na sve teže izazove u borbi za opstanak, naručito nakon nedavnog poraza u gostima od Posušja rezultatom 1:0. S druge strane, Široki Brijeg dolazi nakon pobjede nad Igmanom u posljednjem kolu rezultatom 4:1 te će i oni biti motivisani da ostvare pozitivan rezultat i ostanu u gornjem dijelu tabele.

Šef stručnog štaba gostiju, Dino Skender u ovaj susret će krenuti sa ovih jedanaest igrača: I. Puljić, I. Pranjić, M. Mužek, B. Prusina, I. Mašić, S. Chinedu, P. Mišić, C. D. Kpan, T. Buljan, M. Ćavar, M. Kuprešak.

Glavni sudija susreta je Aleksandar Njegomirović, a pomoćnici su mu Mirza Demir i Dejan Stjepanović.

Susret kako smo to obično i navikli nije mogao početi drugačije nego sa pjesmom Grbavica koju su u glas pjevali prisutni navijači, njih oko pet hiljada.

1’ Sa centra je prva krenula ekipa Željezničara.

2’ Greška Karića i prvi žuti karton za domaće.

4’ Nestvarna reakcija mladog Ivana Puljića kojom je sačuvao mrežu svog gola.

10’ Prvi korner za domaće, centrirao je Štilić, ali su gosti dobro reagovali i otklonili opasnost.

13’ Ćavar je pokušao sa distance, ali bez opasnosti po Muftića.

15’ Nova prilika za goste, ali Cavnić odlično reaguje i izbija loptu u korner.

16’ Mašić je glavom šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

22’ Novi korner za domaćina, Štilić je centrirao na drugu stativu, ali odbrana Širokog Brijega je ponovo bila na visini zadatka.

25’ Sudija Njegomirović je u svoju bilježnicu upisao još jednog igrača Željezničara, ovog puta je zbog starta javno opomenut Marin Galić.

27’ Ilija Mašić i Sulejman Krpić su nakon jednog vazdušnog duela zadobili povrede glava zbog kojih su morali van terena.

28’ Prekršaj na ivici kaznenog prostora Širokog Brijega, Boljević je centrirao po zemlji, ali su gosti otklonili opasnost.

33’ Udarac glavom Sulejmana Krpića nije mnogo zabrinuo Puljića.

37’ Domaći igrači tražili su najstrožiju kaznu, ali je Njegomirović pokazao žuti karton Semir Štiliću zbog simuliranju i Štilić zbog kartona propušta naredno kolo.

43’ Gužva u kaznenom prostoru Širokog Brijega, lopta dolazi do Boljevića, ali ni njegov udarac nije mnogo zabrinuo dobro postavljenog Puljića.

45’ Sudijska nadoknada prvog poluvremena iznosila je jedan minut.

DRUGO POLUVRIJEME

45’ Dvostruka izmjena u redovima domaće ekipe, u igru od prve minute nastavka ulaze Azur Mahmić i Samir Radovac, umjesto Karića i Selimovića.

49’ GOOOOL Sulejman Krpić koristi centaršut Radinovića i donosi prednost domaćinu.

53’ Mekić je šutirao sa distance, ali je njegov udarac otišao daleko pored gola.

55’ Dvostruka izmjena u redovima gostiju, Prusina i Bagarić su napustili teren, a u igru su ušli Kpan i Mamić.

62’ Ćavar je napustio igru, a na terenu je Tomislav Tomić.

64’ Luka Mamić ulazi u bilježnicu sudije Njegomirovića.

65’ Iskusni Semir Štilić izlazi iz igre, umjesto njega je na teren ušao Andrija Drljo.

70’ Treći korner za domaće igrače, Boljević je centrirao, Mahmić je glavom prebacio gol Puljića.

74’ Samir Radovac je odlično šutirao, ali je i njegov udarac otišao preko gola. Izmjena u redovima gostiju Benić je ušao u igru, a teren je napustio Mišić.

78’ Luka Mamić postiže gol, ali je on poništen nakon signalizacije pomoćnog sudije koji je smatrao da je Mamić bio u nedozvoljenoj poziciji.

82’ Nakon poništenog gola, domaćin je tražio i jedanaesterac.

86’ Ofanziva gostiju, Željezničar se organizovano brani.

88’ Kapiten Željezničara i jedini strijelac večerašnjeg susreta Sulejman Krpić napustio je teren Grbavice, a u igru je umjesto njega ušao Faris Zubanović.

90’ Sudijska nadoknada drugog poluvremena iznosila je tri minute.

92’ Boljević je napustio igru, zamijenio ga je Ovčina.