Haaland sa dva gola srušio Tottenham i približio svoj tim tituli prvaka Engleske

U okviru 34. kola Premier lige sastali su se Tottenham i Manchester City, a ekipa Pepa Guardiole upisala je pobjedu rezultatom 0:2.

Utakmica je bila od velikog značaja jer sa pobjedom City se vratio na čelo Premier lige gdje imaju dva boda više od Arsenala. Upravo ovo su mnogi vidjeli kao posljednju priliku za Arsenal kao nadu da ce Građani upisati poraz.

U posljednjem kolu City igra protiv West Hama i to je baš zadnja šansa za koju se nadaju svi simpatizeri Arsenala.

Današnje snove Topnicima je srušio Haaland prvo u 51. minuti kada je donio vodstvo svom timu, a onda i konačno kada je u 91’ minuti sa bijele tačke povećao prednost.