Juventus uprkos porazu u Rimu osigurao plasman u finale Kupa Italije

Juventus je uspio osigurati svoje mjesto u finalu Kupa Italije iako je večeras doživio poraz od Lazija. Ključan je bio kapitalni rezultat torinskog sastava iz prvog susreta kada su slavili rezultatom 2:0.

Valentin Castellanos je donio prednost domaćinu udarcem glavom nakon kornera već u 12. minuti, a isti igrač je ponovno zatresao mrežu na početku drugog poluvremena, izazivajući erupciju oduševljenja među domaćim navijačima.

Sve je ukazivalo na produžetke, no sedam minuta prije kraja utakmice uslijedio je neočekivani preokret za Lazio. Weah je poslao loptu u peterac, gdje se pravovremeno našao Milik i pogodio za rezultat 2:1.

Ovaj rezultat vodi Juventus u finale Kupa Italije, gdje će torinski velikan sa zanimanjem pratiti ishod dvomeča između Fiorentine i Atalante, s obzirom na to da Fiorentina trenutno vodi rezultatom 1:0 nakon prvog susreta.