Haris Tabaković pogodio za preokret i novu pobjedu Herthe

Ekipa Herthe je na otvaranju 28. kola popularne “Cvajte” gostovala kod Paderborna i zahvaljujući golu Harisa Tabakovića slavila sa 2:3.

Domaćin je u ovom susretu dva puta puta imao vodstvo, ali su se gosti oba puta vraćali u igru i dolazili do izjednačenja. Gosti su prvo u 84. minuti golom Bilala Husseina poravnali na 2:2 da bi, u 90. minuti bh. internacionalac Haris Tabaković postigao svoj 18. gol u ovoj sezoni i donio nova tri boda ekipi iz Berlina.

Vrijedno je spomenuti i to da je Tabaković ovim golom došao do prvog mjesta liste strijelaca, a Hertha je nakon nove pobjede na šestoj poziciji. pet bodova manje od pozicije koja garantuje play-off utakmicu za promociju u Bundesligu.

2. Bundesliga, 28. kolo:
Paderborn – Hertha Berlin 2:3 (R. Obermair 16’, A. Barkok 17’, V. Musliu 59’, B. Hussein 84’, H. Tabaković 90’)