Fudbaler Atalante je sinoć na Anfield Roadu postavio rekord

Fudbaler Atalante Gianluca Scamacca postao je prvi italijanski igrač koji je postigao dva gola protiv Liverpoola na “Anfield Roadu”.

Atalanta je sinoć pobijedila Liverpool kao gost rezultatom 3:0, u prvoj utakmici četvrtine finala UEFA Europa lige, a Scamacca je postigao golove u 38. i 60. minuti. Jedan pogodak je dodao i Mario Pašalić u 83. minuti.

Kako je danas prenio Sky Italia, Scamacca je postao prvi italijanski fudbaler koji je bio dvostruki strijelac na kultnom “Anfieldu” protiv Liverpoola.

Također, dva gola na “Anfieldu” postigao je i nekadašnji italijanski fudbaler Pierre Luigi Casiraghi, ali igrajući za reprezentaciju protiv Rusije, u grupnoj fazi Evropskog prvenstva 1996. godine.

Scamacca je u posljednjih osam utakmica u svim takmičenjima postigao šest pogodaka.

Selektor Italije Luciano Spaletti nije ga pozvao u reprezentaciju za prijateljske utakmice u martu protiv Venecuele i Ekvadora, a sam Scamacca je rekao da je ta odluka bila ispravna.