Dortmund ima minimalnu prednost protiv PSG-a na poluvremenu

Igra se prva polufinalna utakmica Lige prvaka između Borussije Dortmund i PSG-a. ”Milioneri” nakon prvih 45 minuta vode 1:0.

Ipak, krenimo redom. U uvodnim minutama domaći su, nošeni podrškom s tribina, krenuli ofanzivno. Ipak, njihovi napadi su zaustavljeni na vrhu šesnaesterca.

U 11. minuti prvi put prijete gosti iz Pariza. Ipak, udarac Dembelea završio je pored gola.

Tri minute poslije velika prilika za Borussiju. Sabitzer je dobio loptu u šesnaestercu gostiju, ali je pucao iskosa i Donnarumma lako zaustavlja njegov udarac.

Nakon toga se igralo najčešće između dva šesnaesterca. Obje ekipe igrale su ofanzivno i težile su da postignu pogodak. Gosti iz Pariza bili su vrlo agresivni na polovini Borussije iz Dortmunda.

Igrao se 36. minut kada je Schlotterbecka poslao sjajnu loptu iza obrane PSG-a za Niklasa Fullkruga. On je loptu primio desnom, a lijevom nogom matisaro je Donnarummu za 1:0. Ovo je njegov 3. pogodak u Ligi prvaka ove sezone. Isti igrač imao je još jednu sjajnu priliku u 44.minuti, ali je čuvar mreže PSG-a sjajno odbranio.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.