Radnički poražen na gostovanju kod Bačke Topole, malo je nedostajalo da nadoknade zaostatak od četiri gola

U okviru 34. kola Mozzart Bet Superlige odigrana je utakmica između TSC Bačka Topola i Radnički 1923. Utakmica je završena rezultatom 4:3. Domaći fudbaleri su u ovu utakmicu ušli nakon poraza od Crvene zvezde u Beogradu rezultatom 2:1. Radnički je prije ove utakmice uvezao pet pobjeda u ligi.

Fudbaleri TSC-a nisu mogli ni sanjati da će nakon 15. minuta utakmice voditi sa čak tri gola razlike. Prvo je u šestoj minuti pogodio iskusni napadač Jovanović i tako doveo svoj tim u prednost. Samo četiri minute poslije, Ćirković je poslao jednu upotrebljivu loptu do Đakovca koji postiže pogodak za 2:0. Pet minuta poslije, defanzivac domaćih postavlja rezultat na 3:0. Pred sam kraj prvog poluvremena, Vidosavljević, veznjak gostiju, nije realizovao jedanaesterac te se na pauzu otišlo rezultatom 3:0.

Domaći fudbaleri su dodatno povećali prednost u 56. minuti kada je Đakovac svojim drugim golom postavio rezultat na visoki 4:0. Četiri minute poslije, Vidosavljević je uposlio Sahlija koji je postigao svoj sedmi gol ove sezone. Stojić je postigao autogol u 78. minuti, dok je Bukumira u sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat utakmice.

TSC Bačka Topola se trenutno nalazi na trećem mjestu sa 69 osvojenih bodova, dok su izabranici Feđe Dudića na četvrtoj poziciji sa 59 bodova.

MOZZART BET SUPER LIGA 34. KOLO

TSC Bačka Topola – Radnički 1923 4:3 (Jovanović 6’, Đakovac 10’, 56’, Stojić 15’, Sahli 60’, Stojić a.g. 78’, Bukumira 90+2’)