Dinamo slavio protiv Gorice i smanjio zaostatak za Rijekom

Gorica je domaćem terenu ugostila zagrebački Dinamo. Gosti su na kraju ostvarili pobjedu rezultatom 0:2.

Gorica je pred početak susreta bila na sredini tabele HNL-a sa 35 osvojenih bodova, dok je Dinamo bio drugoplasirani sa pet bodova zaostatka za Rijekom. Goričani su do ovog kola uspjeli uvezati tri meča bez poraza, dok je Dinamo u goste došao sa nizom od četiri uzastopne pobjede.

U međusobnim omjerima mnogo su uspješniji gosti koji su na svom kontu imali 14 pobjeda u odnosu na dvije pobjede Gorice. Posljednji put su večerašnji rivali snage odmjerili u Kupu,a ubjedljivu pobjedu slavio je Dinamo rezultatom 4:0.

Gosti su već golom Sandra Kulenovića u 13. minuti poveli sa 0:1. Asistent vodećeg gola bio je Martin Baturina.

U drugom poluvremenu, tačnije samom finišu nastavka, u 88. minuti, rezervista Marko Bulat na asistenciju Stefana Ristovskog postiže gol za konačnih 0:2.

Dinamo je pobjedom došao na dva boda zaostatka za Rijekom koja će sutra (14. aprila) gostovati kod Istre.

Narednu utakmicu Gorica igra upravo protiv Rijeke, a Dinamo će na domaćem terenu dočekati Varaždin.