Budućnost slavila u prvoj utakmici playoffa, Kamenjaš upisao double-double

U prvoj utakmici playoffa ABA lige, Budućnost Voli je na domaćem terenu dočekala KK Zadar i ostvarila ubjedljivu pobjedu rezultatom 100:69.

Gosti su nešto bolje ušli u ovaj meč i nakon prve četvrtine imali prednost od jednog poena, no nakon toga domaći su zaigrali mnogo bolje i do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist, a u trećoj četvrtini odigrali sjajnu dionicu i stvorili rezultatsku prednost koju su do kraja i sačuvali te tako ubjedljivo slavili sa 100:69.

Yogi Farrell je odigrao odličnu utakmicu i sa 17 postignutih poena bio je najefikasniji na susretu. Reprezentativac Bosne i Hercegovine koji je uvršten u idealnu petorku lige, Kenan Kamenjaš, odigrao je ponovo dobar meč. Kamenjaš je za 23 minute koliko je proveo na terenu ostvario double-double učinak sa deset postignutih poena i isto toliko skokova.

Uzvratni susret ove dvije ekipe igrat će za tačno šest dana.