Crvena zvezda preokretom savladala Partizan u ‘vječitom derbiju’

Crvena zvezda je ostvarila veliku pobjedu nad Partizanom rezultatom 3:2 nakon preokreta na stadionu Rajko Mitić u 173. prvenstvenom derbiju, koji je odigran u okviru 31. kola Superlige Srbije.

Partizan je poveo u 11. minuti golom Sameda Baždara, nakon sjajne akcije Severina i Stojkovića. Međutim, Crvena zvezda je uspjela izjednačiti rezultat u 14. minuti kada je Ivanić oboren u šesnaestercu od strane Krunića, a sudac Ilić dosudio penal za domaćina. Kanga je bio siguran sa bijele tačke i postavio rezultat na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena, Osman Bukari je imao tri velike prilike za Partizan, dok je Goh na drugoj strani pogodio stativu. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:1.

Početak drugog poluvremena je bio prekinut, ali nakon nastavka igre u 54. minuti, Severina je doveo goste u prednost. Iako su obje ekipe imale prilike za gol, domaćinu je poništen pogodak u 69. minuti nakon VAR provjere. Ipak, u 89. minuti, Zvezda je izjednačila rezultat na 2:2 golom Ndiayea.

U dubokoj sudijskoj nadoknadi, Crvenoj zvezdi je dosuđen drugi penal na meču. U 99. minuti, Katai je bio precizan sa bijele tačke i postavio konačan rezultat 3:2 za veliku pobjedu Crveno-bijelih nad Partizanom.

Superliga Srbije, 31. kolo
Crvena zvezda – Partinzan 3:2 (S. Baždar 11’, G. Kanga pen. 16’, K. Severina 56’, C. Ndiaye 89’, A. Katai pen. 90’+9’)