Bivši trener Hajduka doživio šokantan poraz u finalu Kupa Poljske

U dramatičnom finalu Poljskog kupa, fudbaleri Wisle iz Krakowa osvojili su svoj peti naslov prvaka, prvi put nakon 2003. godine, svladavši Pogon iz Szczecina sa 2:1 nakon produžetka.

Utakmica koja se odigrala u Varšavi bila je puna preokreta i napetosti sve do samog kraja.

Pogon, pod vodstvom bivšeg trenera Hajduka Jensa Gustafssona, bio je na pragu osvajanja prvog trofeja u 76-godišnjoj historiji kluba. Nakon što je Koulouris doveo Pogon u vodstvo u 75. minuti, činilo se da bi mogli prekinuti dugogodišnji niz bez trofeja. Međutim, u dramatičnoj završnici regularnog dijela utakmice, Satrustegui je u devetoj minuti nadoknade vremena poravnao na 1:1, šaljući utakmicu u produžetke.

Nadu Pogona za historijski uspjeh ugasio je Rodado, postigavši gol u 93. minuti produžetka, čime je osigurao pobjedu za Wislu i produbio agoniju Pogona.

Za Wislu, ovaj naslov predstavlja povratak na pobjedničke staze u Kupu nakon gotovo dvadeset godina. Sa druge strane, Pogon i njegov trener Jens Gustafsson pretrpjeli su četvrti poraz u finalu Kupa, nakon prethodnih neuspjeha 1981., 1982. i 2010. godine. Osim toga, klub iz Szczecina ima i dva druga mjesta u prvenstvu.