Nikola Vasilj i društvo izborili povratak u Bundesligu

St. Pauli se nakon 13 godina vratio u Bundesligu pobjedom nad Osnabrückom

Nogometaši St. Paulija su ostvarili važnu pobjedu u 33. kolu 2. Bundeslige, pobijedivši Osnabrück rezultatom 3:1. Ovaj trijumf značio je povratak St. Paulija u Bundesligu nakon 13 godina, a naš reprezentativni golman Nikola Vasilj je pridonio ovoj pobjedi svojim nastupom tokom svih 90 minuta.

Dva gola za domaći tim postigao je Oladapo Afolayan, dok se u listu strijelaca upisao i Marcel Hartel. Konačan rezultat susreta postavio je Lars Kehl u prvoj minuti sudijske nadoknade iz jedanaesterca.

St. Pauli je posljednji put igrao u Bundesligi u sezoni 2010/2011, a sada su se uspješno vratili u viši rang takmičenja. Pored njih, u Bundesligu se plasirao i Holstein Kiel, po prvi put u historiji, dok će Fortuna iz Dusseldorfa u baraž sa 16. ekipom iz višeg ranga.

Iz lige su ispali Hansa Rostock i Osnabrück, dok će Wehen u kvalifikacije za opstanak u 2. Bundesligi. Naš reprezentativac Haris Tabaković okončao je sezonu kao najbolji strijelac lige sa 22 postignuta pogotka