Aston Villa savladala Bournemouth, Crystal Palace deklasirao West Ham

U okviru 34. kola Premier lige, Aston Villa je na svom terenu dočekala Bournemouth. Utakmica je završena rezultatom 3:1 u korist domaćina.

Gosti su prvi poveli kada je Solanke sigurno realizovao jedanaesterac u 31. minuti utakmice. Ovaj dvadesetšestogodišnji fudbaler nastavlja sa dobrim partijama, postigavši svoj 17. gol u sezoni uz tri asistencije. Vodstvo Bournemoutha je trajalo sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je Rogers, nakon asistencije Baileya, postigao svoj drugi gol u dresu Aston Ville. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1. U 57. minuti utakmice, potpuni preokret domaćih. Diaby, nakon asistencije Watkinasa, pogađa za 2:1. Konačan rezultat utakmice postavio je Bailey u 78. minuti, matiravši Neta za 3:1.

Aston Villa – Borunemouth 3:1 (Solanke 31’, Rogers 45+1’, Diaby 57’, Bailey 78’)

U istom terminu od 16 sati počela je utakmica između Crystal Palaca i West Hama, koja je završena rezultatom 5:1. Domaći igrači nisu mogli bolje otvoriti utakmicu jer su već do 20. minute vodili sa čak 3:0. Prvi gol na utakmici postigao je Olise u 7. minuti. Jedanaest minuta kasnije, Eze je matirao golmana za 2:0. Nesretni Emerson je matirao svog golmana u 20. minuti i postavio rezultat utakmice na 3:0. Potpuni debakl su igrači West Hama doživjeli u 31. minuti kada je Mateta, na asistenciju Olise, pogodio za 4:0. Smanjio je Antonio na 4:1 pred kraj prvog poluvremena. Mateta je svoj drugi gol postigao u 64. minuti. Konačan rezultat utakmice postavio je Mitchell autogolom u 89. minuti.

Crystal Palace – West Ham 5:2 (Olise 7’, Eze 16’, Emerson a.g. 20’, Mateta 31’, 64’, Antonio 40’, Mitchell a.g.)