Četiri medalje na BH Banjaluka Open 2024 za Karate klub “Mladost” Vitez

U nedjelju, 8. septembra 2024. godine, u Banjaluci je održano izborno karate natjecanje BH Banjaluka Open 2024 za kadete, juniore, U21 seniore i parakaratiste, na kojem je sudjelovalo 397 natjecatelja iz 73 kluba. Karate klub “Mladost” iz Viteza ostvario je zapažen uspjeh osvojivši četiri medalje: dvije zlatne, jednu srebrnu i jednu brončanu, uz jedno visoko peto mjesto.

Zlatne medalje osvojili su Đidić Ismail u kategoriji borbe juniori -55 kg i Laris Bešić u kategoriji kate parakaratisti. Srebrnu medalju osvojio je Ismailov brat blizanac, Đidić Vedad, u istoj kategoriji, dok je brončanu medalju osvojila Dominika Maleš u kategoriji borbe juniorke -66 kg. Naša natjecateljica Ema Bešić zauzela je visoko peto mjesto u kategoriji borbe juniorke -53 kg.Ovo natjecanje imalo je izborni karakter za kadete, juniore i U21 seniore, te su osvajači medalja osvojili bodove za izbor u reprezentaciju i nastup na predstojećem Svjetskom prvenstvu u Italiji u listopadu ove godine, kao i na Balkanskom prvenstvu koje će se održati u studenom u Sarajevu. Jedan od braće Đidića osigurao je plasman na Svjetsko prvenstvo, dok će na Balkansko prvenstvo, zahvaljujući bodovima osvojenim na ovom i Državnom prvenstvu, biti plasirana četiri natjecatelja iz kluba: Đidić Ismail, Đidić Vedad, Dominika Maleš i Ema Bešić.Karate klub “Mladost” Vitez ovim putem čestita svojim natjecateljima na izvrsnim rezultatima i želi im puno sreće u pripremama za nadolazeće natjecanja.