Juventus se u finišu susreta spasio poraza na gostovanju Cagliariu

Cagliari je u okviru 33. kola na svom terenu dočekao Juventus. Konačan rezultat ovog zanimljivog susreta bio je 2:2.

Do susreta sa Juventusom domaćin je uvezao tri pobjede bez poraza, baš kao što su i gosti iz Torina do ovog gostovanja imali tri uzastopne utakmice bili neporaženi. Igrači Juventusa na gostovanje došli kao trećeplasirana ekipa, dok je domaćin bio u donjem dijelu tabele, na 14. poziciji. U posljednjem međusobnom susretu ove dvije ekipe pobjedu je slavio Juventus rezultatom 2:0, a domaćin je u svojoj historiji samo jednom savladao torinsku ekipu.

Domaćin je u razmaku od svega šest minuta uspio postići dva gola i to oba sa bijele tačke. Marco Piccinini je prvo u 30. minuti dosudio najstrožiju kaznu, a gol je Gianluca Gaetano kome je to bio peti gol u ovoj sezoni Serie A. Samo šest minuta kasnije, novi penal za domaće. Ovog puta siguran izvođač bio je Yerry Mina koji se na taj način prvi put upisao na listu strijelaca ove sezone. Bio je to prvi put da je Juventus primio dva gola sa bijele tačke u prvom poluvremenu u dvadeset odigranih sezona Serie A.

U 61. minuti, gosti smanjuju zaostatak. Dušan Vlahović je šutirao direktno iz slobodnog udarca koga je nešto ranije izborio Chiesa i sjajno pogodio za 2:1. Bio je to 16. gol ove sezone za napadača iz Srbije, a četvrti direktno iz slobodnog udarca u zadnje dvije sezone što Vlahovića čini najsupješnijim po tom parametru u cijeloj Evropi. Atraktivan pokušaj Vlahovića u 83. minuti na žalost gostujućih navijača nije bio dovoljno precizan i nije donio poravnanje gostima. U samom finišu utakmice Juventus ipak dolazi do poravnanja, autogol je u 87. minuti postigao Alberto Dossena.

Nakon boda protiv Juventusa, Cagliari došao na 13. poziciju, sa pet bodova prednosti u odnosu na pozicije koje vode u niži rang. Gosti iz Torina su nakon desetog remija ove sezone ostali treći sa pet bodova manje od Milana i isto toliko više od Bologne.

Mogli su gosti do potpunog preokreta u sudijskoj nadoknadi, ali je golman Cagliaria bio na visini zadatka.

Cagliari u narednom kolu igra protiv Genoe u gostima koja je nešto ranije poražena od Lazija rezultatom 0:1, a Juventus će za četiri dana igrati uzvrat polufinala italijanskog kupa protiv Lazija. U prvom susretu Juventus je slaivo sa 2:0.

Serie A, 33. kolo
Cagliari – Juventus 2:2 (G. Gaetano pen. 30’, Y. Mina pen. 36’, D. Vlahović 61’, A. Dossena a.g. 87’)