Zvijezda pobjedom nad Tuzla Citiyem dodatno zakomplikovala borbu za opstanak

Danas je od 16 sati počela utakmica između Zvijezde 09 i Tuzla Cityja, a krajnji rezultat je bio 3:2 u korist domaće ekipe.

Na samom početku utakmice pred malobrojnom publikom na stadionu nije bilo pravih prilika. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena bez konkretnih prilika za postizanje pogodaka. Međutim, u osmoj minuti došlo je do užasne greške defanzivca Zvijezde 09, omogućivši Rijadu Kobiljaru da zaobiđe golmana i postigne pogodak za Tuzla City, donoseći im vodstvo. Gosti su uspjeli zadržati vodstvo sve do 13. minute, kada je Saliman postigao pogodak glavom nakon ubačaja s desne strane i postigao svoj peti gol u sezoni.

Iako su se domaći fudbaleri pokušavali vratiti u igru, Tuzla City je imala nešto veći posjed lopte i opasnije napade. Delimeđac je zaprijetio u 17. minuti, ali je golman domaćih bio na visini zadatka. Nakon toga, domaći su imali nekoliko prilika iz slobodnih udaraca, ali nisu uspjeli zatresti mrežu gostiju. U 27. minuti, Mehanović je pokušao s udarcem iz slobodnog udarca, no lopta je završila iznad gola. Sušić je također isprobao svoj šut, ali je bio zaustavljen od strane domaćeg golmana. Zvijezda 09 je uglavnom tražila prilike nakon kontranapada, dok su gosti imali veći posjed lopte i kontrolu nad igrom.

U drugom poluvremenu Maksimović je šutirao ali golman gostiju je dobro reagovao. U 70. minuti Pantelić je postigao svoj deseti gol u sezoni. Samo minut poslije Kobiljar je napravio penal. Siguran realizator jedanesterca bio je Maksimović.